Huwa San - Strona główna Huwa-San ekologiczna dezynfekcja

Masz pytania? Prosimy o kontakt:
+48 34 363 16 98

drukuj favicon

www.huwasan.pl  /   Aktualności

Aktualności

6 / III / 2018

SEMINARIUM "WYBRANE PROBLEMY INTEGROWANEJ OCHRONY ROŚLIN W PRODUKCJI POMIDORÓW SZKLARNIOWYCH"

Firma DESIO HOLDING Sp. z o.o. wspólnie ze STOWARZYSZENIEM NAUKOWO - TECHNICZNYM INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW ROLNICTWA, ODDZIAŁ W KALISZU, WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA W POZNANIU  zorganizowała seminarium poświęcone producentom pomidorów szklarniowych. Seminarium zainałgurowali – mgr inż. Adam Błochowiak –Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin  i  Nasiennictwa w Poznaniu oraz Barbara Bill – Desio Holding Sp. z o.o. – Program seminarium:

10:15 – 11:00 – „Produkcja pomidorów w świetle wymagań fitosanitarnych wybranych  państw trzecich”  – mgr inż. Katarzyna Radziejewska – Kierownik Działu Nadzoru Fitosanitarnego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu

11.00 – 11:20 – „Higiena fitosanitarna z Huwa-Sanem TR 50 ważnym elementem integracji” – mgr  Stanisław Stobiecki – STO-Konsult

11:20 – 12:20 – „Wspomaganie produkcji warzyw szklarniowych, zagrożenia i zapobieganie” – prof. dr hab. Leszek Orlikowski – Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach

12:20 – 12:35 – Przerwa

12:35 – 12:50 – „Huwa-San TR 50 w produkcji pomidorów szklarniowych” – mgr Zbigniew Kruk – Kombinat Ogrodniczy Paczyna

12:50 – 13:30 – „Jakość handlowa warzyw pod osłonami”– mgr inż. Krzysztof Wawrzyniak – Główny specjalista Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych w Poznaniu

13:30 – 13:45 – „Pozostałości środków ochrony roślin – wybrane aspekty kontroli” – mgr  Stanisław Stobiecki – STO-Konsult

13:45 – 14:00 – Dyskusja

14:00 – 14:45 – Poczęstunek

      


16 / III / 2018


1 - 2 / III / 2018

KONFERENCJA BORÓWKOWA 2018

Firma DESIO HOLDING Sp. z o.o. miała zaszczyt być jednym z wystawców na Konferencji Borówkowej, która odbyła się w Ożarowie Mazowieckim 1 i 2 marca 2018 roku. Stoisko firmowe Huwa San cieszyło się dużym powodzeniem wśród producentów borówki amerykańskiej. Uczestnicy opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej produkcji.


3 / II / 2018

SEMINARIUM SZKOLENIOWE 

W dniu 13 lutego firma DESIO HOLDING Sp. z o.o. uczestniczyła w seminarium szkoleniowym organizowanym przez firmę Chojnacki. W seminarium uczestniczyło grono czołowych sadowników. Prof. dr hab. Leszek B. Orlikowski przedstawił ciekawy wykład dotyczący zastosowania środka Huwa San TR 50  w uprawach sadowniczych.  W czasie seminarium szeroko omawiano także tematy związane ze stymulacją rozwoju, ochroną i pielęgnacją roślin. Kolejny raz miło na było zauważyć, że środek Huwa San TR 50  cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy.


27 / I / 2018

SEMINARIUM SADOWNICZE - HOTEL DWÓR SÓJKI, STRZELCE

Na spotkanie zorganizowane przez firmę DESIO HOLDING Sp. z o.o. w Hotelu Dworze Sójki w Strzelcach koło Kutna przybyło liczne grono czołowych sadowników. Program obejmował wykłady:

Prof. Dr hab. Leszek B. Orlikowski - "Huwa San TR 50 w produkcji owoców"

Mgr inż. Adam Fura - "Aktualna sytuacja sadownictwa światowego, europejskiegi i polskiego. Przygotowanie sadów do wiosny 2018 z uwzględnieniem dotychczasowych doświadczeń w stosowaniu Huwa San TR 50 w okresie wiosny"

Spotkanie zakończyło się dyskusją i wymianą doświadczeń uczestników połączoną z poczęstunkiem dla zaproszonych gości. Uczestnicy opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej produkcji.

  


15 / I / 2018

INSTYTUT OGRODNICTWA W SKIERNIEWICACH - SZKOLENIE Z KORZYSTANIA Z INTERNETOWEJ PLATFORMY WSPOMAGANIA DECYZJI NAWODNIENIOWYCH

     


10-11 / I / 2018

TARGI WARZYWNICTWA I SADOWNICTWA TSW 2018 - PTAK WARSAW CENTER

W dniach 11 i 12 stycznia odbyła się VIII edycja Targów Warzywnictwa i Sadownictwa TSW 2018 zorganizowanych przez OW "Oikos" - wydawcę czasopisma "Jagodnik".  Jest to obecnie największa w Polsce impreza branżowa dla producentów warzyw i owoców. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowali wystawcy m.in firma DESIO HOLDING Sp. z o.o. z prezentacją środka Huwa San TR 50. Nasze stoisko firmowe cieszyło się dużym powodzeniem wśród producentów warzywniczych i sadowniczych, przedstawiony został bowiem specjalny program stosowania innowacyjnego preparatu Huwa San TR 50 w produkcji warzyw i owoców. Uczestnicy wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej produkcji opuścili nasze stoisko zaopatrzeni w materiały informacyjne.

         


 


9 / XI / 2017

KONFERENCJA KAMCZACKA

Firma DESIO HOLDING Sp. z o.o. była jednym z wystawców na II Konferencji Kamczackiej, która odbyła się w Ożarowie Mazowieckim. Patronat honorowy nad tegoroczną Konferencję objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, równocześnie Konferencja Kamczacka zyskała patronat Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, którego przedstawiciele wzięli aktywny udział. Goście dopisali z Polski ale też wielu krajów europejskich a nawet Kanady i Chin. 

W konferencji uczestniczyli znani naukowcy, wśród nich Prof.dr hab. Leszek B. Orlikowski oraz dr Agata Broniarek - Niemiec z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach z wykładem: "Najgroźniejsze choroby jagody kamczackiej i możliwości minimalizowania ich występowania".

Stoisko firmowe Huwa San cieszyło się dużym powodzeniem wśród producentów jagody kamczackiej, przedstawiony został bowiem specjalny program stosowania innowacyjnego preparatu Huwa San TR 50 w produkcji sadzonek oraz na plantacjach. Uczestnicy wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej produkcji opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne.

     


10 / XI / 2017

SPOTKANIE Z DOSTAWCAMI ZIEMNIKAKÓW ORGANIZOWANE PRZEZ FIRMĘ BUGAJ Sp. z o.o.


27 / VIII / 2017

MALINOWE FAKTORY 2017

W dniu 27 sierpnia 2017r odbył sie wielki finał Malinowego Factory. Była to kontynuacja działań rozpoczętych w poprzednich latach. Impreza skupiona na nowoczesnej uprawie malin w tunelach oraz na tradycyjnej produkcji polowej. Realizowane są tu doświadczenia dotyczące nawożenia i różnych schematów ochrony malin. Jednym z analizownych środków był Huwa San TR 50 i jego wpływ na stymulację wzrostu i rozwoju oraz ograniczanie zamierania roślin. Wyniki tych doświadczeń były jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Głównymi organizatorami byli dr Paweł Krawiec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz portal "Jagodnik".

W spotkaniu uczestniczyło około 500 producentów. My również byliśmy obecni najsilniejszą grupą: prezes Barbara Bill, mgr  inż. Renata Wojtal , mgr inż. Ewelina Borkowska oraz prof. Leszek Orlikowski. Prezentowaliśmy środek Huwa San TR 50 na swoim firmowym stoisku. Organizatorom i uczestnikom pomagała piękna, słoneczna pogoda oraz dobra praca osób zaangażowanych w organizację konferencji.

Mieliśmy możliwość krótkiego spotkania z dr Pawłem Krawcem i mgr. Tomaszem Wernerem, a następnie odbycia długo oczekiwanej rozmowy z mgr Jerzym Kotyłą oraz prof. Zbigniewem Jaroszem o ewentualnej współpracy. W bardzo miłej atmosferze rozmawiano o dotychczasowych wynikach nad stosowaniem Huwa San jako środka do odkażania, leczenia ran i uszkodzeń, podnoszenia jakości produkowanych owoców z minimalizowaniem występowania chorób. Rozmówcy dzielili się swoimi spostrzeżeniami z praktyki oraz pozytywnymi opiniami producentów dotyczących stosowania Huwa San w jagodnikach. 

Profesor Leszek Orlikowski wspomniał o możliwości wykorzystywania środka Huwa San TR 50 do eliminacji szkodliwych bakterii z powierzchni owoców i z wody do nawadnianiakroplowego, jego stosowania jako "przyśpieszacza dojrzewania owoców" a także środka minimalizującego występowanie szarej pleśni owoców przed i po ich zbiorze. Profesor Orlikowski przypomniał również o bezpieczeństwie środka podkreślając jego stosowanie w niektórych krajach do odkażania wody pitnej oraz wody do nawadniania - zapobieganie powstawania biofilmu oraz choroby szalonych korzeni. Jako polskie źródło tej informacji wskazał na opublikowany artykuł w czasopiśmie "Pod Osłonami" z lipca 2017 roku   

Na nasze stoisko firmowe przybyło wielu gości, chcących podzielić się swoimi sukcesami w stosowaniu środka Huwa San TR 50. Przybyło tażke wielu zainteresowanych, chcących rozpocząć stosowanie środka, aby zasięgnąć więcej informacji na temat stosowania Huwa San TR 50 w swoich uprawach.

   


26 - 27 / VIII / 2017

XXIV KRAJOWE DNI ZIEMNIAKA - KALINOWA 2017

26 sierpnia 2017 roku Barbara Bill, Leszek Orlikowski i Marek Kołodziejski uczestniczyli w XXIV Krajowych Dniach Ziemniaka, w HR Kalinowa, koło Błaszek w woj. łódzkim, zorganizowanym przez firmę Agrosad. Uczestniczono w pokazie nowych odmian oraz pielęgnacji i zbioru ziemniaków. Zorganizowana była również Sesja referatowa obsługiwana głównie przez IHAR w Radzikowie oraz firmy chemiczne i nawozowe. Firma DESIO HOLDING Sp. z o.o.miała również stoisko, na którym informacji o środku Huwa San TR 50 udzielał głównie nasz przedstawiciel mgr Marek Kołodziejski.


VIII / 2017

KOMUNIKAT: ALTERNARIOZA ATAKUJE!06 / VIII / 2017

DZIEŃ OGÓRKA W KARSZEWIE


VIII / 2017 


01 / VII / 2017


20 / VI / 2017 Czy spotało Cię gradobicie?


7 / VI / 2017

ARTYKUŁ NA PORTALU Warzywapolowe.pl

Na portalu warzywa polowe.pl ukazał się bardzo ciekawy artykuł na palący temat występowania fuzariozy w uprawach cebuli. Zapraszamy do ciekawej lektury: http://www.warzywapolowe.pl/fuzaryjna-zgnilizna-cebuli-wystepowanie-objawy-chorobowe-mozliwosci-minimalizacji-strat/


6 - 7 / VI / 2017

XXII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA W PAŃSTWOWYM INSTYTUCIE WETERYNARII W PUŁAWACH

W dniach 6 - 7 czerwca 2017 r. firma DESIO uczestniczyła w XXII Międzynarodowej Konferencji Naukowej p.t. "Zdrowie - czynnik decydujący o konkurencyjności produkcji świń". Organizatorem konferencji był Państwowy Instytut Weterynaryjny PIB, Zakład Chorób Świń na czele z           Prof. dr hab. Zygmuntem Pejsakiem.
Firma DESIO była jednym z wystawców konferencji, na naszym stoisku firmowym pojawiło się wiele hodowców trzody oraz wielu lekarzy weterynarii. Zaprezentowaliśmy innowacyjny, bezpieczny dla ludzi i zwierząt preparat Huwa San TR 50, posiadający właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, prątkobójcze i wirusobójcze - wykorzystywany do utrzymania higieny weterynaryjnej w miejscach hodowli, zoohigieny zwierząt oraz do sanityzacji wody.
Spotkania z naszymi obecnymi i przyszłymi klientami, ich uwagi, zgłaszane potrzeby pozwalają nam na ciągły rozwój i motywują do realizacji nowych projektów. Nasi goście opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej branży.

 


26 / V / 2017

III MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA TECHNICZNA PROHEALTH - CENTRUM KONFERENCYJNE FALENTY

W dniu 26 maja mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Konferencyjnym w Falentach. Uczestniczyliśmy tam w III Międzynarodowej Konferencji technicznej  na temat „Zrównoważona produkcja drobiarska w erze poantybiotykowej – czyli praktyczne alternatywy dla środków przeciwdrobnoustrojowych”. Konferencja z udziałem wielu wybitnych wykładowców zagranicznych i krajowych, mówiąca w którym kierunku zmierza produkcja drobiarska, jakie czekają ją wyzwania. W 2020 obowiązywać będzie całkowity zakaz stosowania antybiotyków w hodowli. Antybiotyki będą podawane zwierzętom tylko w uzasadnionych przypadkach i tylko na zalecenie i pod kontrolą weterynarza.

W spotkaniu wzięło udział wielu lekarzy weterynarii, którzy współpracują z hodowcami drobiu oraz przedstawicieli firm produkujących środki dla drobiu.  Na swoim stoisku również my wystawialiśmy środek Huwa San TR 50 i radziliśmy, jak właściwie, w ekologiczny sposób, utrzymać zdrową hodowlę zwierząt. Szeroko pojęta bioasekuracja z wykorzystaniem środka Huwa San TR 50 wpływa na poprawę zdrowotności zwierząt, może ograniczyć zastosowanie antybiotyków przez co zwiększa opłacalność hodowli.

 


27 - 28 / V / 2017

ZAWODY W JANOWIE PODLASKIM - Huwa San był jednym ze sponsorów


24 / V / 2017

SPOTKANIE PRODUCENTÓW ZIEMNIAKÓW W NOWYCH SKALMIERZYCACH

W dniu 24 maja 2017 roku odbyło się seminarium szkoleniowe dedykowane producentom ziemniaków. Podczas szkolenia wygłoszony został wykład dr Tomasza Lenartowicza:  "Mechanizmy działania i wyniki doświadczeń z zastosowaniem Huwa San TR 50 w uprawie ziemniaka".

Szkolenie urozmaiciła prezentacja urządzenia MAFEX ULV POLSKA: "Technologia ULV - Innowacyjny sposób rozpylania substancji płynnych". Uczestnicy szkolenia wyrazili ogromne zainteresowanie prezentowanymi wykładami oraz preparatem Huwa San TR 50 i zostali zaopatrzeni w materiały informacyjne.


V / 2017

SZKOLENIA W POWIATOWYCH INSPEKTORATACH WETERYNARII

W maju zaczeliśmy cykl szkoleń odbywających się w Powiatowych Inspektoratach Weterynarii dotyczących aktualnych chorób drobiu ze szczególnym uwzględnieniem PTASIEJ GRYPY. Przedstawiane są również szczegóły Krajowego Programu Zwalczania Salmonellozy. Konferencje odbywają się pod przewodnictwem pana Ireneusza Jędrzejczyka reprezentującego firmę DESIO Barbara Bill, dystrybutora środka Huwa San TR 50.


9 / V / 2017 Powiatowy Inspektorat Weterynarii Poddębice

18 / V / 2017 Powiatowy Inspektorat Weterynarii Tomaszów Mazowiecki

22 / V / 2017 Powiatowy Inspektorat Weterynarii Piotrków Trybunalski

24 / V / 2017 Powiatowy Inspektorat Weterynarii Rawa Mazowiecka


 
31 / III / 2017

NOWE SKALMIERZYCE - SEMINARIUM NAUKOWE

„Higiena fitosanitarna – wspomaganie integrowanej ochrony roślin” pod takim hasłem 31 marca 2017 firma DESIO Barbara Bill wraz ze Stowarzyszeniem Naukowo Technicznym Inżynierów i Techników Rolnictwa - Oddział w Kaliszu zorganizowała seminarium.

Na spotkanie zorganizowane w restauracji "Nastrojowa" w Nowych Skalmierzycach przybyło liczne grono czołowych przedsiębiorców rolnych. Program obejmował wykłady znanych i cenionych naukowców, wśród nich  Prof. Dr hab. Leszek B. Orlikowski, Dr Tomasz Lenartowicz, Stanisław Stobiecki oraz Adam Błochowiak.

Spotkanie zakończyło się dyskusją i wymianą doświadczeń uczestników połączoną z poczęstunkiem dla zaproszonych gości. Uczestnicy opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej produkcji.

 


9 - 10 / III/ 2017

II SYMPOZJUM NAUKOWE  "ZDROWE ZWIERZĘTA - ZDROWA ŻYWNOŚĆ"

 


8 / III / 2017

MAZOWIECKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO - POŚWIĘTNE - KONFERENCJA "Wybrane problemy intergrowanej ochrony roślin - stan obecny i przyszłość"


2 - 3 / III / 2017

V KONFERENCJA BORÓWKOWA 2017

Firma DESIO była jednym z wystawców na V Konferencji Borówkowej, która odbyła się w Ożarowie Mazowieckim 2 i 3 marca 2017 roku. Stoisko firmowe Huwa San cieszyło się dużym powodzeniem wśród producentów borówki amerykańskiej, przedstawione zostało bowiem od nowe pozwolenie Ministra Rolnictwa na GOJENIE USZKODZEŃ ROŚLIN powstałych podczas cięcia, GRADOBICIA i innych niekorzystnych czynników środowiska. Uczestnicy opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej produkcji.

     


    

 


9 - 10 / II / 2017

57. SESJA NAUKOWA INSTYTUTU OCHRONY ROŚLIN PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU BADAWCZEGO W POZNANIU

Najnowsze badania, nowoczesne rozwiązania i dyskusje dotyczące najlepszych sposobów ochrony fitosanitarnej roślin. Tak wyglądała 57. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB, która odbywała się od 9 do 10 lutego. Honorowy patronat nad inicjatywą objął Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczna sesja cieszyła się dużą popularnością, udział wzięło w niej około 600 osób, wygłoszono aż 47 referatow, a także zaprezentowano 151 posterów – w tym 2 poświęcone tematyce zastosowania środka Huwa San TR 50. 

 


9 - 10  / II / 2017

SZKOLENIE UREN COLDSTORES

W dniach 9 - 10 lutego 2017 firma Desio Barbara Bill wzięła udział w szkoleniu dla producentów owoców i warzyw organizowanym przez przetwórnię Uren Coldstores Sp. z o.o. 
Szkolenia odbyły się w Łaszczowie i w Gorzkowie na Lubelszczyźnie. W szkoleniu każdorazowo wzięło udział kilkudziesięciu rolników. Podczas szkolenia przedstawiciel omawiał zagadnienia związane z higieną w gospodarstwach rolnych.


01 - 02 / II / 2017

XIII MIĘDZYNARODOWE TARGI AGROTECHNIKI SADOWNICZEJ - FRUITPRO - Warszawa EXPO XXI

Wydarzenia branżowe to coś, w co jesteśmy w DESIO bardzo zaangażowani. Nie inaczej było tym razem. Na początku lutego mieliśmy okazję wziąć udział w XIII edycji Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej – FRUITPRO. To cykliczne spotkanie, które co roku pełne jest nowinek ze świata maszyn i techniki produkcji sadowniczej. W czasie konferencji szeroko omawiano także tematy związane ze stymulacją rozwoju, ochroną i pielęgnacją roślin. Kolejny raz miło na było zauważyć, że stoisko DESIO cieszyło się dużą popularnością. Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy.


 


19 - 20 / I / 2017

Konferencja sadownicza JAGODOWE TRENDY 2017 w Kraśniku

Od 19 do 20 stycznia mieliśmy przyjemność gościć w Kraśniku, rzec by można, stolicy polskich owoców miękkich. Uczestniczyliśmy tam w Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej "Jagodowe Trendy". Jej tematyką były zarówno owoce jagodowe, jak i pestkowe. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z całego kraju, którzy zajmują się uprawą owoców oraz usługami z tym związanymi. W jednym miejscu spotkali się więc nie tylko producenci owoców, ale także samorządowcy oraz przedstawiciele firm produkujących środki ochrony lub stymulacji rozwoju roślin. Na swoim stoisku również my wystawialiśmy środek Huwa San TR 50 i radziliśmy, jak właściwie, w ekologiczny sposób, dbać o uprawy.19 - 21 / I / 2017

XXI KONFERENCJA NAUKOWO - SZKOLENIOWA OPIEKI PALIATYWNEJ I ZESPOŁÓW HOSPICYJNYCH

"Nie żyje się, nie kocha, nie umiera na próbę" - pod takim hasłem odbyła się konferencja Akademii Polonijnej w Częstochowie, na której spotkali się ludzie, którym bliska jest idea opieki hospicyjnej i paliatywnej. Konnferencja odbyła się pod patronatem Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Macieja Hamankiewicza oraz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. 

Firma DESIO była jednym z uczestników konferencji. Na swoim stoiski firmowym prezentowaliśmy środek Huwa San TR 50 przeznaczony w sektorze medycznym do dezynfekcji: 
- pomieszczeń (dezynfekcjia powietrza)
- powierzchni podłóg i ścian
- wyposażenia: urządzeń, narzędzi, sprzętu medycznego
- urządzeń wentylacyjnych
Huwa San TR 50 skutkuje długotrwałym działaniem bakteriobójczym, grzybobójczym, wirusobójczym i prątkobójczym,  nie powodując jednocześnie negatywnych skutków dla zdrowia ludzi i środowiska – jest całkowicie biodegradowalny, rozkłada się na tlen i wodę.


ARTYKUŁ PRASOWY

Koniec roku to czas podsumowań. Dlatego przypominamy najciekawsze publikacje dotyczące naszego środka. We wrześniowym numerze Poradnika Gospodarczego znalazł się artykuł, w którym podkreślane są dobroczynne właściwości Huwa San TR50 jako "doskonałego środka dezynfekującego stabilizowanego srebrem, w tym posiadającego właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, prątkobójcze, wirusobójcze i z drugiej strony stymulatora rozwoju roślin o bardzo ciekawym i wszechstronnym działaniu". Zapraszamy do lektury.

Poradnik Gospodarski: " Biostymulatory - środki o wszechstronnym zastosowaniu"


Doświadczenie w Pokazowym Gospodarstwie Ekologicznym w Chwałowicach k/Iłży 2016

W 2016 r. pracownicy Katedry Ekologii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przeprowadzili ścisłe doświadczenie polowe pod kierownictwem prof. dr hab. Edwarda Pałysa.
Zakres doświadczenia: stosowanie środka Huwa San TR50 w uprawie ziemniaka odmiany Wineta i Owacja w warunkach gospodarstwa ekologicznego.
Sposób stosowania:
•    zaprawianie bulw ziemniaka środkiem w stężeniu 0,3%
•    kilkakrotne opryskiwanie roślin w trakcie wzrostu środkiem w stężeniu 0,05% i 0,1%
Obserwowane efekty:
W obiektach gdzie bulwy ziemniaka były zaprawiane preparatem Huwa San określono większą liczbę wytworzonych pędów w porównaniu z poletkami gdzie bulw nie zaprawiano.
W obiektach gdzie rośliny ziemniaka były w trakcie sezonu opryskiwane preparatem Huwa San w stężeniu 0,1% plon bulw ziemniaka był  istotnie większy (15,8%) niż uzyskany z poletek kontrolnych i obiektów gdzie stosowano oprysk Huwa San w stężeniu 0,05%. W obiektach gdzie zastosowano Huwa San w stężeniu 0,05% plon bulw ziemniaka był większy o 1,9%
Zawartość skrobi w bulwach ziemniaka uzyskanych z obiektów gdzie ziemniaki opryskiwano 0,05% roztworem Huwa San była największa, jednocześnie na poletkach gdzie zastosowano 0,1% roztwór Huwa San większa niż w bulwach z obiektu kontrolnego.
Wnioski:
Wstępne wyniki badań dotyczące stosowania preparatu Huwa San w łanie ziemniaka uprawianego w warunkach gospodarstwa ekologicznego wskazują na jego przydatność jako czynnika, który może sprzyjać uzyskaniu większego plonu bulw ziemniaka oraz zwiększeniu zawartości skrobi w bulwach.

 


Huwa San TR 50  W CZASOPIŚMIE "HASŁO OGRODNICZE"

„Hasło Ogrodnicze” cenione na rynku czasopismo branżowe opublikowało zestawienie środków pomocnych przy dezynfekcji obiektów rolniczych. Jesteśmy dumni, że Huwa San TR 50 został doceniony jako środek o najszerszym i najbardziej kompleksowym spektrum działania odkażającego, stosowany do dezynfekcji wszelkich powierzchni również w trakcie uprawy, w tym instalacji i rynien uprawowych. Zwrócono także uwagę na to, że nasz środek likwiduje zarówno czynniki biologiczne, jak i fizykochemiczne.

czytaj więcej: "Hasło Ogrodnicze" - Zestawienie środków pomocnych przy dezynfekcji obiektów rolniczych.


9 / XII / 2016

WIGILIA FIRMOWA W SIEDZICIE FIRMY DESIO

Jak co roku o tej porze w firmie DESIO odbyła się tradycyjna Wigilia firmowa. Cała załoga DESIO uczestniczyła w spotklaniu nawiązującym do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zorganizowanym przez właścicielkę firmy, panią Barbarę Bill.

     


6 - 8 / XII / 2016

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PIWET W PUŁAWACH - Afrykański pomór świń - najnowsze postępy i strategie badawcze w celu zwalczania tej choroby w Europie

Międzynarodowa Konferencja w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach odbyła się z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Komisji Europejskiej - obecność wirusa ASF to w chwili obecnej najważniejszy problem nie tylko Polski, ale i całej Unii Europejskiej.

Firma DESIO wzięła udział w konferenji rekomendując Huwa San TR 50 mający zastosowanie zarówno do dezynfekcji obiektów hodowlanych jak i w celu odkażania wody pitnej eliminując m.in. takie patogeny jak Salmonella Enteritidis i Typhimurium.
Szeroko pojęta bioasekuracja z wykorzystaniem Huwa San TR 50 wpływa na poprawę zdrowotności zwierząt, może ograniczyć zastosowanie antybiotyków przez co zwiększa opłacalność hodowli.

Szczepionka na ASF powstanie nie wcześniej niż za 10 lat dlatego trzeba skrupulatnie przestrzegać norm sanitarnych.
Huwa San TR 50
skutkuje długotrwałym działaniem bakteriobójczym, grzybobójczym  i wirusobójczym nie powodując jednocześnie negatywnych skutków dla zdrowia ludzi i zwierząt – jest całkowicie biodegradowalny, rozkłada się na tlen i wodę jest najlepszy w zwalczaniu ASF, HPAI oraz Salmonellozy.


06 / XII / 2016

Święta pod znakiem poinsecji

Okres przedświąteczny to w firmie DESIO czas wzmożonej pracy. Odwiedzamy z kamerą naszych Klientów, poznajemy specyfikę ich pracy i badamy ich potrzeby, by móc jeszcze wydajniej  ochraniać uprawy. Chcemy się z Wami podzielić filmikiem, który zrealizowaliśmy w gospodarstwie ogrodniczym Turscy, specjalizującym się w sadzonkach chryzantem i goździków. Tym razem jednak to nie tylko o tych kwiatach opowiadała nam Pani Violetta Turska.Zobacz film: Huwa San z wizytą w Gospodarstwie Państwa Turskich


 
 


XII / 2016 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W DESIO

 


XII / 2016

Huwa San TR 5 - IDEALNY POMYSŁ NA PREZENT ŚWIĄTECZNY


ODWIEDZAMY NASZYCH KLIENTÓW

Listopad to miesiąc, który obfituje w spotkania z naszymi klientami. Odwiedzamy jedne z największych i najnowocześniejszych gospodarstw rolnych w Polsce, gdzie realizujemy filmy promocyjne z wykorzystaniem Huwa San TR 50, by pokazać jego wszechstronne działanie. Zadowolenie klientów jest naszym priorytetem, dlatego dokładamy wszelkich starań, by poznać ich potrzeby, a w konsekwencji pomóc rozwiązywać problemy w ochronie roślin, z którymi spotykają się na co dzień.

  Dotychczas mieliśmy przyjemność odwiedzić:
•    Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha (www.cieplucha.com.pl), którzy mają w swojej szkółce królewskie różaneczniki nazwane imionami polskich królów,
•    Gospodarstwo Ogrodnicze Turscy (www.turscy.pl), gdzie gospodarstwo jest tak ogromne, że pracownicy jeżdżą po nim na rowerach,
•   Gospodarstwo Sadownicze Pytlarz - ekspertów od pachnących, polskich jabłek,
•   Gospodarstwo Rolne Gawryś (www.borowkagawrys.smakujlokalnie.pl) czyli producentów aromatycznej borówki.

Efekty naszej pracy będzie można zobaczyć już niedługo w postaci filmików produktowych, poradnikowych oraz ciekawostek.


ARTYKUŁ W PIŚMIE " Nowoczesna uprawa"

W wydaniu 10/2016 miesięcznika „Nowoczesna uprawa” ukazał się artykuł prof. Stefana Pruszyńskiego i Stanisława Stobieckiego na temat: "Biostymulatory - wsparcie dla roślin". Artykuł podkreśla wpływ biostymulatorów wśród nich Huwa San TR50 na poprawę wysokości i jakości plonów, a także rolę biostymulatorów w całym procesie uprawy, zborów i przechowywania plonów. Serdecznie zapraszamy do lektury:
Nowoczesna uprawa "Biostymulatory - wsparcie dla roślin"


7 - 8 / X / 2016

PAWŁOWICE - OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA  - ECHA KONGRESU IPVS DUBLIN 2016

Już po raz szósty, w podpoznańskich Pawłowicach, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Echa Kongresu IPVS Dublin 2016, skupiająca najlepszych specjalistów z dziedziny weterynarii. Udział w konferencji wzięła firma Desio, rekomendując Huwa San, jako innowacyjną technologię dezynfekcji.
Podczas konferencji poruszano główne problemy, z którymi borykają się hodowcy trzody chlewnej, w tym groźnego wirusa ASF oraz braku świadomości higieny fitosanitarnej. W myśl zasady „Zdrowe zwierzęta, zdrowi ludzie”, wybitny specjalista prof. Zygmunt Pejsak podkreślał, że higiena jest najtańszym sposobem ochrony zdrowia zwierząt.

Zobacz film: Konferencja Pawłowice

 


3 - 4 / IX / 2016

Huwa San na Dożynkach Jasnogórskich

Wrzesień to wyjątkowy miesiąc dla rolników – czas dziękczynienia za żniwa i prace polowe. Dożynki Jasnogórskie są szczególne – od blisko 30 lat bierze w nich udział kilkadziesiąt tysięcy rolników, poszukujących inspiracji oraz użytecznych rozwiązań.

Również my byliśmy obecni na imprezie z tak piękną tradycją, prezentując Huwa San na dwóch stanowiskach: pierwszym samodzielnym, drugim natomiast przyległym do stoiska Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Nasi pracownicy prowadzili burzliwe dyskusje z zainteresowanymi oraz udzielali obszernych odpowiedzi na temat szerokiego zastosowania produktu. Gośćmi specjalnym na Dożynkach byli: właścicielka Desio – Barbara Bill oraz nasz konsultant – prof. dr hab. Leszek Orlikowski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :) 

   zobacz film: Dożynki Jasnogórskie 2016

         


10 - 11 / IX / 2016

XVIII DNI OGRODNIKA - TARGI MIĘDZYNARODOWE W GOŁUCHOWIE

W dniach 10 - 11 września odbyły się Targi Międzynarodowe XVIII Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Impreza skierowana była do producentów warzyw gruntowych i uprawianych pod osłonami, sadowników w tym osób uprawiających owoce jagodowe, producentów roślin ozdobnych, doradców i innych osób związanych z branżą ogrodniczą. Firma DESIO była jednym z wystawców targów, na naszym stoisku firmowym pojawiło się wielu naszych dotychczasowych klientów, jak i wiele osób zaintersowanych wykorzystaniem preparatu Huwa San TR 50 w podnoszeniu jakości swoich upraw, którzy zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrazili zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San.


16 / VII / 2016

HUWA SAN W PIELĘGNACJI GREENÓW NA POLACH GOLFOWYCH - ROSA PRIVETE GOLF CLUB

W dniu 16 lipca 2016 roku Rosa Private Golf Club pod Częstochową przywitał turniej eliminacyjny World Amateur Golfers Championship. Przedstawiciele naszej firmy mieli przyjemność uczestniczenia w tej imprezie. Mamy nadzieję, że wiedzę jaką zdobyliśmy na tym spotkaniu będziemy mogli wykorzystać w propagowaniu stosowania preparatu Huwa San do pielęgnacji greenów na polach golfowych.


21 - 22 / VI / 2016

XXI KONFERENCJA NAUKOWA W PUŁAWACH

W dniach 21 - 22 czerwca 2016 r. firma DESIO uczestniczyła w XXI Międzynarodowej Konferencji Naukowej poświęconej zdrowotnym i genetycznym uwarunkowaniom w chowie świń. Organizatorem konferencji był Państwowy Instytut Weterynaryjny PIB, Zakład Chorób Świń na czele z           Prof. dr hab. dr h.c. multi Zygmuntem Pejsakiem.
Firma DESIO była jednym z wystawców konferencji, na naszym stoisku firmowym pojawiło się wiele hodowców trzody oraz wielu lekarzy weterynarii. Zaprezentowaliśmy innowacyjny, bezpieczny dla ludzi i zwierząt preparat Huwa San TR 50, posiadający właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, prątkobójcze i wirusobójcze - wykorzystywany do utrzymania higieny weterynaryjnej w miejscach hodowli, zoohigieny zwierząt oraz do sanityzacji wody.
Spotkania z naszymi obecnymi i przyszłymi klientami, ich uwagi, zgłaszane potrzeby pozwalają nam na ciągły rozwój i motywują do realizacji nowych projektów. Nasi goście opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej branży.

  


 03 / VI / 2016

OLSZTYN - WRĘCZENIE DYPLOMÓW ABSOLWENTOM WETERYNARII

Wydział Medycyny Weterynaryjnej jest jednym z 17 wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Stu trzydziestu ośmiu absolwentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej otrzymało dyplomy ukończenia studiów. W uroczystości ich wręczenia, w imieniu wojewody Artura Chojeckiego, uczestniczyła dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska-Poczobutt.
Oprócz gratulacji i życzeń były również nagrody i wyróżnienia dla studentów, którzy podczas nauki osiągali wysokie wyniki w nauce, jednym z fundatorów nagród była również firma DESIO.

 


02 / VI / 2016

FESTIWAL OGRODOWYCH INSPIRACJI

W Warszawie na terenie Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego, na Krakowskim Przedmieściu, odbyła się Konferencja " Trendy i nowoczesne technologie w ogrodach i terenach zieleni - Festiwal Ogrodowych Inspiracji". Wydarzeniu towarzyszyły liczne wykłady i warsztaty m.in. wykład Prof. dr hab. Leszka B. Orlikowskiego "Huwa San - W podnoszeniu jakości ogrodowych inspiracji". Patronat honorowy nad tegoroczną Konferencją objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Jurgiel.

Firma DESIO była jednym z wystawców konferencji, na naszym stoisku firmowym pojawiło się wiele osób z branży Architektury Krajobrazu zaintersowanych wykorzystaniem preparatu Huwa San TR 50 w podnoszeniu jakości roślin ozdobnych i traw w tworzonych aranżacjach, zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrazili zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swoich przedsięwzięciach.


07 / III / 2016

SEMINARIUM SZKOLENIOWE W KARZNICZCE

"Zastosowanie biostymulatora Huwa San TR 50 w uprawie ziemniaka" - pod takim hasłem odbyło się seminarium szkoleniowe dedykowane producentom ziemniaków. Podczas szkolenia wygłoszone zostały wykłady naukowców zajmujących się tą dziedziną: "Właściwy dobór odmiany ziemniaka - gwarancją uzyskania plonu" - dr Tomasz Lenartowicz, "Mechanizmy działania i wyniki doświadczeń z zastosowaniem Huwa San TR 50 w uprawie ziemniaka" - prof. dr hab. Leszek B. Orlikowski, dr Tomasz Lenartowicz, "Możliwości ograniczenia patogenów i zwiększenia plonów przy użyciu biostymulatora Huwa San TR 50" - prof. dr hab. Leszek B. Orlikowski.

Szkolenie urozmaiciła prezentacja urządzenia MAFEX ULV POLSKA: "Technologia ULV - Innowacyjny sposób rozpylania substancji płynnych". Uczestnicy szkolenia wyrazili ogromne zainteresowanie prezentowanymi wykładami oraz preparatem Huwa San TR 50 i zostali zaopatrzeni w materiały informacyjne oraz promocyjne kupony rabatowe.


03 / III / 2016

IV KONFERENCJA BORÓWKOWA

Firma DESIO była jednym z wystawców na IV Konferencji Borówkowej, która odbyła się w Ożarowie Mazowieckim 3 i 4 marca 2016 roku. Patronat honorowy nad tegoroczną Konferencję objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach i Katedra Sadownictwa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW. Parterami tego wydarzenia były organizacje Polish Berry Cooperative, Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej oraz Targi Sadownictwa i Warzywnictwa.

W konferencji uczestniczyli znani naukowcy, wśród nich Prof.dr hab. Leszek B. Orlikowski oraz dr hab. Beata Meszka z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach z wykładem: "Nowe choroby zagrażające borówce wysokiej".

Stoisko firmowe Huwa San cieszyło się dużym powodzeniem wśród producentów borówki amerykańskiej, przedstawiony został bowiem specjalny program stosowania innowacyjnego preparatu Huwa San TR 50 w produkcji sadzonek oraz na plantacjach borówki amerykańskiej. Uczestnicy opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej produkcji.

    


26 / II / 2016

SEMINARIUM SZKOLENIOWE W SŁUPCY

Możliwości wykorzystania innowacyjnego preparatu Huwa San TR 50 w uprawie cebuli" - to temat seminarium szkoleniowego, jakie firma DESIO zorganizowała dla producentów cebuli w województwie wielkopolskim. W trakcie szkolenia zostały wygłoszone wykłady: "W czym może pomóc Huwa San?" - prof. dr hab. Leszek B. Orlikowski oraz "Innowacyjne działąnie Huwa San TR 50" - mgr Stanisław Stobiecki. W szkoleniu wzięło udział liczne grono czołowych produnentów cebuli i przedsiębiorców rolnych z województwa wielkopolskiego, którzy wyrazili wielkie zainteresowanie preparatem Huwa San TR 50.


25 / II / 2016

XII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA SADOWNICZA - "JAGODOWE TRENDY" - KRAŚNIK

 


04 / II / 2016

FIRMA DESIO W FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ - "KARNAWAŁ TRWA!"

Wspieranie kultury - to w naszym stylu - firma DESIO była sponsorem poczęstunku przewidzianego podczas Czwartkowego Wieczoru z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum - Karnawał trwa!

 


06 / II / 2016

SZKOLENIE PRODUKTOWO - DORADCZE

Firma DESIO Barbara Bill wraz z Małopolską Hodowlą Roślin S.A. i firmą YARA zorganizowała szkolenie produktowe dla producentów owoców i warzyw z województwa lubelskiego. "Zastosowanie Huwa San TR 50 w Integrowanej Produkcji" - oto wykład jakim zaszczycił uczestników prof. dr hab. Leszek B. Orlikowski. Spotkanie zakończyło się dyskusją i wymianą doświadczeń. Uczestnicy opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San TR 50 w swojej produkcji.
28 / I / 2016

SZKOLENIE DLA SZKÓŁKARZY

"Huwa San - Innowacyjny środek rozwoju roślinw szkółkarstwie" - pod takim hasłem odbyło się szkolenie organizowane przez firmę DESIO Barbara Bill w Kostrzynie Wielkopolskim. W programie szkolenia zawarte były następujące wykłady: "Możliwość wykorzystania Huwa San TR 50 w ogrodnictwie." - prof. dr hab. Leszek B. Orlikowski oraz "Innowacyjne działanie Huwa SanTr 50" - mgr Stanisław Stobiecki. W szkoleniu wzięło udział liczne grono czołowych szkółkarzy i przedsiębiorców rolnych z województwa wielkopolskiego, którzy wyrazili wielkie zainteresowanie preparatem Huwa San.


08 / I / 2016

SZKOLENIE PRODUKTOWE

Firma Agromix zorganizowała w Środzie Wielkopolskiej szkolenie produktowe, w którym uczestniczyło wielu  producentów warzyw. Spotkania takie są organizowane już od wielu lat i są one dobrą okazją do zapoznania się z nowościami na rynku.

Podczas tegorocznego spotkania przedstawiciel naszej firmy prezentował wykład na temat: „Huwa San - podnoszenie plonowania i wzrost odporności roślin”. Rolnicy wyrazili ogromne zainteresowanie preparatem Huwa San TR 50 i zostali zaopatrzeni w materiały informacyjne oraz promocyjne kupony rabatowe.


16 / XII / 2015

Cała załoga DESIO uczestniczyła w spotklaniu wigilijnym zorganizowanym przez właścicielkę firmy, panią Barbarę Bill, nawiązującym do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.


01 / XII / 2015

WSPOMAGAMY EKOLOGIĘ - pod takim hasłem 1 grudnia 2015 firma DESIO wraz z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zorganizowała konferencję techniczną p.t: „Stymulatory – innowacyjne, proekologiczne środki o wielostronnym działaniu w rolnictwie".

Na spotkanie w Centrum Wystawowo – Szkoleniowym „Sielinko” przybyło liczne grono czołowych  przedsiębiorców rolnych z województwa wielkopolskiego. Program obejmował wykłady znanych i cenionych naukowców, wśród nich Prof. Dr hab. Stefan Pruszyński, Prof. Dr hab. Leszek B. Orlikowski, Dr Tomasz Lenartowicz, Dr Ireneusz Jędrzejczyk. Swoimi doświadczeniami związanymi ze stosowaniem preparatu Huwa San TR 50 w uprawie ziemniaka w firmie Jagrol podzielił się Pan prezes  Stefan Jankowiak z grupy Top Farms.

Huwa San to nie tylko uprawy – grupa produktów zawiera również preparat przeznaczony do stosowania w hodowli zwierząt – co zawarł  w swoim wykładzie Dr Ireneusz Jędrzejczak „ Huwa San TR50 – wektor ekologicznej prewencji weterynaryjnej”.

Spotkanie zakończyło się dyskusją i wymianą doświadczeń uczestników połączoną z poczęstunkiem dla zaproszonych gości. Uczestnicy opuścili konferencję zaopatrzeni w materiały informacyjne wyrażając zainteresowanie i zamiar stosowania preparatu Huwa San w swojej produkcji.


 

 


12 / IX / 2015

Firma DESIO Barbara Bill była jednym ze sponsorów odbywającej się w dniu 12.11. 2015 w Mszczonowie I Konferencji Kamczackiej, zorganizowanej przez Hortus Media Sp. z o. o.

Patronat honorowy nad I Konferencją Kamczacką sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki oraz Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach – Pani prof. dr hab. Małgorzata Korbin. Wykładowcami poszczególnych sesji byli znani i cenieni naukowcy z Polski, Kanady i Rosji.  Wśród nich zaszczycił nas prof. dr hab. Leszek Orlikowski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach wykładem:  Jakie choroby mogą zagrażać jagodzie kamczackiej?”,   w którym podkreślił znaczącą rolę preparatu Huwa San TR 50 w kondycji uprawianych roślin i jakości plonów.

W konferencji uczestniczyli znani naukowcy oraz firmy zajmujące się produkcją jagody kamczackiej prezentując najnowsze osiągnięcia w uprawie. Konferencja obejmowała zagadnienia dotyczące uprawy jagody kamczackiej w Polsce jak i na całym świecie. Gościami specjalnymi na Konferencji poświęconej uprawie jagody kamczackiej byli Bob Bors i jego żona Loretta. Oboje przez ostatnie lata dużo czasu poświęcili jagodzie kamczackiej – prof. Bors zajmuje się hodowlaną nowych odmian na Uniwersytecie w Saskatchewan w Kanadzie, podczas gdy jego zona zafascynowana owocami tego gatunku wydała książkę kulinarną opisującą ich zastosowanie.

Niewątpliwy sukces pierwszej edycji Konferencji Kamczackiej potwierdza potrzebę organizowania jej kolejnych odsłon.

Zobacz film - Firma DESIO na Konferencji Kamczackiej

 

  

 


01 / IX / 2015

Z przyjemnością informujemy, że od dziś wchodzi na rynek Huwa San TR 50 1kg w nowym, lepszym i bezpieczniejszym opakowaniu.
Sprzedaż w dotychczasowych opakowaniach będzie kontynuowana do wyczerpania zapasów.


 
          


25 / VIII / 2015

Uszkodzenia podczas zbioru, przechowanie i przedłużenie świeżości owoców miękkich - najnowszy artykuł na portalu jagodnik.pl


http://www.jagodnik.pl/2015/08/17/uszkodzenia-podczas-zbioru-przechowanie-i-przedluzenie-swiezosci-owocow-miekkich/


12 / VIII / 2015

Huwa San na ciężkie czasy suszy! - najnowszy artykuł na portalu jagodnik.pl


http://www.jagodnik.pl/2015/08/12/na-ciezkie-czasy-suszy/


25 / VI / 2015

Spotkało Cię gradobicie? I co dalej? - najnowszy artykuł na portalu jagodnik.pl

http://www.jagodnik.pl/2015/06/25/spotkalo-cie-gradobicie-co-dalej/


21 / V / 2015 
Gradobicia niszczą truskawki - najnowszy artykuł zamieszczony na portalu jagodnik.pl


http://www.jagodnik.pl/2013/05/21/gradobicia-niszcza-plantacje-truskawek/


30 / IV / 2015
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi upraw owoców miękkich na portalu jagodnik.pl


http://www.jagodnik.pl/2015/04/29/produkcja-truskawek-malin-i-borowki-amerykanskie-przy-stosowaniu-huwa-san-tr-50j/


25-26 / IV / 2015
XI Targi Medycyny Weterynaryjnej VETMEDICA oraz V Kongres Praktyki Weterynaryjnej VETFORUM

W dniach 25-26 kwietnia 2015 roku w Łodzi, w hali EXPO-ŁÓDŹ nasza firma wzięła udział w XI Targach Medycyny Weterynaryjnej VETMEDICA oraz V Kongresie Praktyki Weterynaryjnej VETFORUM. Targi te od jedenastu lat wpisały się w kalendarz branżowych spotkań środowiska weterynaryjnego. Uczestniczą w nich czołowe firmy z Polski i Europy prezentując najnowsze osiągnięcia w medycynie weterynaryjnej z zakresu diagnostyki, radiologii, wyposażenia lecznic,i laboratoriów, farmacji, żywienia, oprogramowania i usług. Targi odwiedziło ponad półtora tysiąca gości, wśród których byli przedstawiciele nauki, biznesu, lekarze weterynarii, studenci, technicy, personel pomocniczy oraz osoby związane zawodowo z tą branżą. Kongres Praktyki Weterynaryjnej obejmuje zagadnienia leczenia chorób psów i kotów, bydła, drobiu, trzody chlewnej, koni, zwierząt egzotycznych oraz żywienie i dietetykę. W tegorocznej edycji targów i kongresu odbyła sie konferencja „Weterynaryjna Medycyna Regeneracyjna”, spotkanie Wojewódzkich i Powiatowych Lekarzy Weterynarii. Wykładowcami poszczególnych sesji są znani i cenieni naukowcy i praktycy.


9-16 / IV / 2015
wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W dniach 9-16 kwietnia 2015 roku przedstawiciele naszej firmy odbyli wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, której celem była wymiana doświadczeń ze stosowania preparatów Huwa San w obu krajach. Jedną z firm, które mieliśmy okazję zwiedzić była Al. Naboodah w Dubaju – dystrybutor Huwa San na kraje arabskie. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy opryskiwanie naszym preparatem palm daktylowych w celu ochrony ich przed chrząszczami.


31 / III / 2015
spotkanie w siedzibie COBORU

31 marca 2015 roku w Słupii Wielkiej w siedzibie COBORU odbyło się spotkanie z pracownikami tej placówki oraz producentami. Barbara Bill i prof. Leszek Orlikowski przedstawili mechanizm oddziaływania Huwa San TR50 na rośliny i patogeny oraz możliwości jego stosowania.


25-26 / II / 2015
Konferencja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

25 i 26 lutego 2015r na SGGW w Warszawie zorganizowano konferencję poświęconą zagadnieniu "Biostymulatory w nowoczesnej uprawie roślin". Firma Desio wspólnie z Prof. L.B. Orlikowkim i dr Romanem Warzechą zgłosili temat: "Huwa San TR 50 - czy tylko stymulator rozwoju roślin? 


5 / X / 2014 
XVI DNI KUKURYDZY - SKRZELEW

NAGRODA NA XVI DNIACH KUKURYDZY - PUCHAR REDAKCJI OGÓLNOPOLSKIEGO DWUTYGODNIKA AGRO SERWIS Dla firmy Desio Barbara Bill dystrybutora preparatu  Huwa San TR50 – innowacyjnego stymulatora wzrostu roślin, za najlepszy debiut na XVI Dniach Kukurydzy Woj. Mazowieckiego i Łódzkiego.

    


3-4 /X / 2014

OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY FIRMY DESIO

3 października 2014r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Desio. Po częsci oficjalnej, która odbyła się w nowej siedzibie, goście zostali zaproszeni na kolację, która odbyła się w restauracji "Pireus". Drugiego dnia goście mięli okazję spróbować swoich sił na polu golfowym Rosa Private Golf Club.

 


6-8 / IX / 2013
XXVI Targi Rolne AGRO POMERANIA 2013

6-8 września 2013 roku Zachodniopomorska Izba Rolnicza w Barzkowicach przyznała firmie DESIO Dyplom - Wyróżnienie w kategorii: NAJLEPSZY WYRÓB.